У цьому році виповнюється 185 років казці "Горбоконик"
російського письменника Петра Єршова
Російський письменник Петро Єршов уславив своє ім'я у дев'ятнадцять років,
створивши віршовану казку „Горбоконик“. Вперше вона була надрукована у 1834 році.
Цей твір називають казкою дитини для дітей. Адже задум написати її виник у Єршова ще в одинадцять-дванадцять років. За словами автора, „Горбоконик“ — твір, записаний від оповідачів з народу.
Українською мовою переклад зробив М.Т. Рильський
Щоб зацікавити дітей цією казкою , підготувала для своїх читачів
буктрейлер по цій книзі.
Запросила учнів 2-Б класу на виховну годину
"Веселий стук копит Горбоконика лунає від одного покоління до іншого"
Діти переглянули буктрейлер, згадали головних героїв казки: доброго селянського хлопця Івана, його вірного товариша Горбоконика, нерозумного царя, заздрісного спальника та прекрасну царівну. Зробили підсумок, що добро завжди перемагає зло.
Щорічно в останню суботу листопада в Україні відзначають
День пам'яті жертв Голодомору
Голодомор 1932-1933-тіх років - один з найстрашніших злочинів проти людства.
Тоді в Україні, одній з найрозвиненіших в Європі агрній країні, люди мільйонами гинули від голоду.
Щохвилини з вересня 1932 року по липень 1933-го помирали щонайменше 17 осіб, щогодини - більше 1000, щодня - понад 24 тисячі. За десять місяців Україна втратила майже чверть свого населення. У голодомор, за оцінками дослідників, померло від 7 до 10 мільйонів чоловік. Голодне лихоліття найбільше вразило дітей. Третина всіх померлих від голоду - діти
Тема. Казки Чорного моря. Буктрейлер до казки Оксани Кротюк «Чорне
море й синій кит»
Мета.Пропаганда читання, залучення уваги дітей до
книг за допомогою візуальних засобів, зацікавити та заінтригувати, привернути увагу до нового видання; розвивати критичне мислення;
виховувати любов до природи, навколишнього середовища.
Матеріал до опрацювання. Казка Оксани Кротюк «Чорне море й
синій кит». Буктрейлер до казки.
Обладнання. Комп’ютер, екран, проектор.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
Повідомлення про
хід заняття.
ІІ. Основна частина
1)Бесіда
Наш
світ цікавий і непередбачений, і ми усі
часто потрапляємо у різні пригоди.Іноді пригоди трапляються не тільки з людьми,
а й іншими мешканцями нашої Землі.
Послухайте,
яка пригода трапилась з істотами, які
живуть у Чорному морі.
-А
ви знаєте, де воно знаходиться?
(доповнюю
відповіді дітей про Чорне море)
-А
які істоти живуть у Чорному морі?
Давайте зараз дізнаємося, що трапилося з мешканцями
Чорного моря.
Перегляд бук трейлера
2)Обговорення
-Чи
схвилювала вас ця історія?
-А
як ви думаєте, чим вона закінчилася?
(діти пропонують свої версії)
3)Читання
казки Оксани Кротюк «Чорне море й синій кит»
ІІІ. Підсумок заняття.
Діти, якщо вас
зацікавило життя мешканців Чорного моря, я можу вам запропонувати цікаві
книжечки про них.
Рекомендована
література:
Ю.Зайцев «Твій друг
море»
Ф.Заставний
«Географія Уккаїни»
Ч.Кінг «Історія
Чорного моря»
О.Кротюк «Чорне
море й синій кит»
В.Потоцький «500
найцікавіших питань та відповідей про
Україну»
В.Катаєв «Хвилі
Чорного моря»
К.Паустовський
«Чорне море"
Ю.Кузнецов
«Тайна Чорного моря
понедельник, 4 ноября 2019 г.
Бібліотека - територія читання!
пятница, 25 октября 2019 г.
Сьогодні для учнів 10-11 класів гостинно відкрило двері
інтелект-кафе "Літературний гурман".
Команда "Конче Заспа" (10 клас) та команда "Комети" (11 клас) намагалися набрати якомога більше інтелект-калорій ,щоб отримати перемогу в конкурсах.
У ролі менеджер-кафе була бібліотекар Майтак О.І.,
замовлення від кожного столика приймала бармен - учитель української мови та літератури Лактіонова Л.В.
Меню у нас було дуже смачненьке та цікаве.
При проходженні кожного завдання учням доводилося показувати свої знання з літератури, з мистецтва, з історії - і застосовувати основи дедуктивного методу.
Поки команди виконували завдання, Ліна Володимирівна та Олена Іванівна спілкувалися з глядачами : розповідали про родоначальників детективу, фантастики, історичної прози.
Смачненький український борщик представили герої
повісті "Кайдашева сімя" І Нечуя-Левицького.
Десерт "Магія кохання" викликав захоплення в учасників,
бо хто залишиться байдужим до поезії про кохання!
Учениця 10-го класу Нестерова Анна, в рубриці "Підлітковий роман",
створила буктрейле до книги
Барбари Космовської "Позолочена рибка"
Увесь час в кафе працювали ревізори. І це були не Ольга Фреймуд і
не Микола Тищенко, а завуч школи Доруда Л.М. та психолог Яриш Т.М.
Вони підрахували кількість калорій, що спожила кожна команда за сьогоднішній день,
і оголосили, що команда "Комети" (11клас) з перевагою в 1 бал перемогла.
Підводячи підсумок , хочу сказати, що до нас сьогодні завітали люди ерудовані, кмітливі, виховані, талановиті, начитані, обізнані в різних галузях науки. А якщо хтось не дібрав у нас калорій, ми просимо заходити на нові страви, які ми приготуємо для вас.
З давніх-давен скарбницею духовного багатства, що поєднує минуле, сучасне і майбутнє, є книга. А вчасно прочитана книга – величезна удача. Вона здатна змінити життя, стати кращим другом і наставником. Тож недарма в народі кажуть, що людина перестає мислити, коли перестає читати.
Пам’ятки людської думки накопичувалися саме в бібліотеці
упродовж багатьох століть.
Але на превеликий жаль, у зв’язку з обмеженим бюджетним фінансуванням, бібліотеки не в змозі поповнювати бібліотечний фонд новими книжками
та періодичними виданнями.
Вже не перший рік наша бібліотека проводить акцію
«ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ».
В кожного з нас вдома є книги, які ми вже прочитали і можемо поділитись ними з іншими людьми, які захоплюються читанням.
Будь-яка книга з вашої особистої бібліотеки, яку Ви вже прочитали, знайде своє місце на полицях нашої шкільної бібліотеки, стане доступною іншим читачам.
В дарунок приймаються книги останніх років видання, будя-якої тематики, жанру, бажано українською мовою.
Будемо щиро вдячні Вам за подаровані бібліотеці книги
Бюро знахідок казкових героїв
Учні 3-А та 3-Б класів завітали в бібліотеку на годину спілкування
"Бюро знахідок казкових героїв"
Діти обирали річ, згадували , якому казковому герою вона належить, назву твору,
переглядали презентацію до цієї казки.
Байдужих не було нікого, всі діти були зацікавлені, активні.
Показали гарні знання українських казок та казок світової літератури.